Aktualności
Polish (Poland)English (United Kingdom)
img
Aktualności


Zooptica organizuje warsztaty szkoleniowe dla lekarzy okulistów 12.01.2018 roku w hotelu Radisson Blu w Krakowie dotyczące AMD
wtorek, 09 stycznia 2018 11:55

Tematy konferencji:

1. Przełom w diagnostyce obrazowej chorób plamki-przypadki kliniczne- dr n.med. Izabella Karska-Basta

2. Przyszłość w leczeniu chorób plamki-od teorii do praktyki - dr n.med. Piotr Oleksy

3. Chirurgiczne leczenie powikłań AMD - dr n.med. Krzysztof Ochalik

4. Operacja się udała, ale... czyli granica pomiędzy błędem lekarskim, a powikłaniem - radca prawny Michał Gądek.

 
Zooptica wraz z firmą Alcon organizuje cykliczne szkolenia dla lekarzy okulistów
środa, 27 września 2017 09:34

W czasie tych warsztatów dzielimy się z lekarzami naszymi wieloletnimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Szkolimy również lekarzy ze sposobów skutecznej komunikacji z pacjentem. Szkolenia przeprowadza nasz lekarz operujący dr n.med. Krzysztof Ochalik oraz zaproszeni goście. W ostatnim czasie odbyły się następujące spotkania szkoleniowe:

Więcej…
 
Soczewka Schariotha
środa, 06 września 2017 00:00

W miesiącu sierpniu wszczepiliśmy pierwszą soczewkę Schariotha pacjentce z sucha postacią AMD. 

Więcej…
 
Pożegnać się z zaćmą i okularami
czwartek, 26 stycznia 2017 13:08

W grudniu w Gazecie Krakowskiej oraz Dzienniku Polskim pojawił się wywiad z dr K. Ochalikiem dotyczący zabiegów zaćmy.

Więcej…
 
Soczewka ratuje wzrok
poniedziałek, 22 czerwca 2015 12:04

W majowym numerze dodatku Okulistyka w Gazecie Krakowskiej ukazał się artykuł dr Ochalika - naszego chirurga okulisty, dotyczący zabiegu dostępnego w małopolsce tylko w naszym Centrum - wszczepu soczewek fakijnych.

Więcej…
 
Jak lepiej WIDZIEĆ podwodny świat
piątek, 09 kwietnia 2010 00:00

Okulary, szkła kontaktowe to dodatkowy balast i kłopot, szczególnie gdy idziemy pod wodę. Ale jest na to rada - laserowa korekcja wady wzroku to nowoczesna metoda, która powoduje, że możemy cieszyć się z lepszego widzenia w każdym środowisku. Szybko, skutecznie, bezinwazyjnie - dość powiedzieć, że sam zabieg korekcyjny trwa krócej niż czas jaki poświęciliście na przeczytanie tego fragmentu artykułu…

4 SEKUNDY! To czas rzeczywisty w którym nowoczesny laser potrafi zmniejszyć wadę wzroku o jedną dioptrię. Czy to możliwe? Tak, dzięki najnowszej technologii  laserowej korekcji wad wzroku wykorzystywanej w Krakowskim Centrum Okulistyki ZOOPTICA.

Od kilku lat w Krakowskiej Klinice Okulistki ZOOPTICA przeprowadzane są operacje, które w znaczący sposób poprawiają pole widzenia wielu osób cierpiących na krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm.

W tym numerze naszego magazynu zamieszczamy rozmowę z Anną Kostecką, podróżnikiem i płetwonurkiem. Anna cierpiała na krótkowzroczność, wada; prawe oko -2,75, lewe -3,00. W marcu 2008 roku zdecydowała się poddać zabiegowi korekcji wzroku za pomocą lasera. Oto jej relacja.

Więcej…
 
Laserowa korekcja wady wzroku
środa, 10 marca 2010 00:00


4 SEKUNDY! To czas rzeczywisty w którym nowoczesny laser potrafi zmniejszyć wadę twojego wzroku o jedną dioptrię. Czy to możliwe? Tak, dzięki najnowszej technologii laserowej korekcji wzroku wykorzystywanej w Krakowskim Centrum Okulistyki ZOOPTICA.

 

Okulistyka rozróżnia trzy klasyczne wady wzroku; krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Każdego roku kilkadziesiąt tysięcy Polaków słyszy w gabinetach okulistycznych diagnozę, która jednoznacznie klasyfikuje ich wadę wzroku jaką tę, która wymusza konieczność zakupu i noszenia okularów. Laserowa korekcja wad wzroku stosowana jest od kilkunastu lat jako trwała metoda pozwalająca na wyeliminowanie konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Skorzystało z niej już z powodzeniem kilkanaście milionów pacjentów na całym świecie.

Więcej…
 
Jedyny taki laser w Polsce!
niedziela, 14 lutego 2010 16:54

Niezwykle miło nam poinformować naszych pacjentów, że ZOOPTICA korzysta z najlepszych światowych rozwiązań w dziedzinie laserowej korekcji wad wzroku.

Laser excimerowy ALLEGRETTO WAVE 200 Hz model 1009 jest jednym z najbardziej zaawansowanych systemów laserowych dla chirurgii refrakcyjnej (zabiegi laserowej korekcji wzroku) produkcji niemieckiego koncernu WaveLight Laser Technologie AG. Przedsiębiorstwo to posiada certyfikat ISO 9000 i jest jedynym europejskim producentem tego typu sprzętu, który otrzymał dopuszczenie FDA do użycia na rynku amerykańskim.

To w chwili obecnej najlepszy laser do korekcji wad wzroku w Polsce! Zapraszamy do zapoznania się z technologią, która w znacznej mierze przyczynia się do poprawy Państwa wzroku --> Laser excimerowy ALLEGRETTO WAVE

 

 
Nowe usługi ZOOPTICA
niedziela, 14 lutego 2010 00:00

Rozmowa z dr n. med. Krzysztofem Ochalikiem, specjalistą w dziedzinie okulistyki w Krakowskim Centrum Okulistyki  ZOOPTICA

Na czym polegają zabiegi chirurgii refrakcyjnej, do kogo skierowana jest ta oferta?

Pod pojęciem chirurgii refrakcyjnej rozumiemy wszelkiego rodzaju zabiegi chirurgiczne, których celem jest zmiana wady refrakcji, czyli całkowita jej likwidacja lub znaczna redukcja.  Zabiegi te można zasadniczo podzielić na zewnątrzgałkowe i wewenątrzgałkowe. Techiniki zewnątrzgałkowe to w dobie obecnej głównie zabiegi z zastosowaniem lasera excimerowego (laserowa korekcja wzroku), polegające na zmianie wady refrakcji poprzez zmianę mocy łamiącej odpowiednio wymodelowanej wiązką lasera rogówki. Tego typu zabiegi pozwalają skorygować wady od -8,0 do około +4,0 dioptrii i około 5 dioptrii     astygmatyzmu. Techniki wewnątrzgałkowe to przede wszystkim doszczepianie soczewek fakijnych i wymiana własnej soczewki na soczewkę sztuczną o odpowiednio dobranej mocy. Zabiegi wewnątrzgałkowe  są raczej zarezerwowane do korekcji większych wad refrakcjii nawet -30 dioptrii krótkowzroczności. Istnieje również w pewnych sytuacjach możliwość wykonywania zabiegów łączonych np. wszczepienie soczewki fakijnej z zabiegiem laserowym.

Więcej…